България е сред 27-те финалисти от 79 допуснати за участие кандидатури от ЕС и Обединеното кралство в наградите за забележителни достижения в управлението и опазването по "Натура 2000" - европейската мрежата от защитени природни обекти.
България се състезава с инициативата си за опазване на старите гори и е финалист за наградата в категория "Съгласуване на интереси и възприятия". С кампанията страната ни дава пример за обединяване на усилията на държавния и неправителствения сектор за опазване на природата.
България е обявила 109 хиляди хектара от горските си територии като "гори във фаза на старост" и към тях прилага специален режим на работа и стопанисване. Площта на обявената територия е два пъти по-голяма от общата площ на резерватите в страната ни. Със заповед на министъра на земеделието, храните и горите от 2016 г. тези гори се ползват със специален статут, а целта е да се опазят и поддържат отделните елементи на екосистемите.
Страната ни е впечатлила журито с еднопосочните усилия на лесовъди, природозащитници и държавни институции.
България е една от първите държави, която изпълнява своите задължения и отговаря на европейските директиви за местообитанията, с което гарантира поддържането на защитените зони по Натура 2000.
Всички европейски граждани могат да гласуват за своя финалист и да бъдат своеобразно жури на наградата на европейските граждани.
Гласувайте ТУК.
Снимки: natura2000award-application.eu
Фондация "За утре" стартира проекта "Да творим заедно", събиращ младежи от Албания, Литва и България и техни връстници със специални потребности, съобщи БТА. Дейностите са финансирани по програма "Еразъм плюс" и са насочени към социалното и..
Министърът на външните работи на България Георг Георгиев проведе двустранна работна среща с британския външен министър Дейвид Лами в рамките на еднодневно работно посещение в Лондон по покана на британската страна. Двамата министри обсъдиха..
Във вторник минималните температури ще са от 17 до 24°. В София ще е 17°. През деня ще е слънчево, следобед над планинските райони с временни увеличения на облачността. Максималните температури ще бъдат между 37 и 42°, за столицата ще е около 37°...
Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави..
Три часа и 10 минути, с 31 песни, пред над 40 000 почитатели . Това са фактите от завръщането на Guns N’ Roses в София – на 21 юли, на националния стадион..
Над 70 представители на български неделни училища зад граница, университетски преподаватели и експерти от Министерството на образованието и науката се..