Спортният министър Красен Кралев изрази задоволството си от подновяването на футболния сезон. Във Фейсбук профила си той написа, че за разлика от други европейски страни, България е позволила на привържениците да подкрепят своите любимци от трибуните.
"Така се прави! Вчера дадохме рестарт на сезона", отбелязва министърът, визирайки двубоя между Левски и Лудогорец в София, и продължава:
"Шампионатът стартира с фенове по трибуните, след като по указание на премиера Борисов, Министерството на здравеопазването и Министерството на младежта и спорта разрешиха да присъства публика, която да е изпълнила 30% от капацитета на съоръженията. За разлика от други европейски страни, България позволи на привържениците да подкрепят своите любимци от трибуните".
Подновяването на мачовете пред публика беше забелязано и от други европейски държави, посочва още Красен Кралев и дава за пример Италия, където в няколко медии са излезли публикации от България, в които се показва как страната ни е подновила своето първенство.
В социалната мрежа спортният министър изтъква: „Corriere dello Sport” и „Tuttosport” написаха: „България показа как може да има фенове по трибуните“. В материалите си италианските медии посочват пример от дербито между Левски и Лудогорец и показват снимков материал от срещата".
На снимките, редом с публиката, се виждат и поставените картотени фигури на фенове на „сините“.
„Привържениците спазваха предпазните мерки срещу коронавируса и се опитваха да има дистанция между тях от поне два метра“, написаха в Италия - завършва публикацията си в социалната медия Красен Кралев.
Снимки: БГНЕС и ПФК "Левски" (levski.bg)
В "България днес" на 25 август слушайте: 02:51 – Актуална информация от България 11:05 – Ще се превърне ли паметникът на връх Бузлуджа в туристически обект, който носи ползи за региона? 19:16 – Актуална информация от света – Учебната..
Във вторник ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни над Южна България, но без съществени валежи. Ще духа слаб вятър предимно от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, в София –..
Плаж, вълни, море и синьо безоблачно небе. Но за да остане ведра и привлекателна почивката, всеки трябва добре да е запознат и с рисковете, които крие тази наглед спокойна картина на лятото. А морето не е до колене и това го казват не на шега..
Плаж, вълни, море и синьо безоблачно небе. Но за да остане ведра и привлекателна почивката, всеки трябва добре да е запознат и с рисковете, които крие..
"Великотърновци и габровци заслужават да бъдат печелившата кандидатура за следваща европейска столица на културата в България, през 2032 година", обяви..
Втора група студенти от България се включи през настоящата седмица в съвместния проект на Българския културен институт (БКС) в Берлин и Националната..