Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Къщата на София” отвори отново врати с изложба „Съцветия“

2
Снимка: Дина Темелкова и Магдалена Гигова

Заредете имунната си система с целебната сила на цветовете и картините – към това призовават организаторите на изложбата и  художникът Иван Яхнаджиев в арт пространството „Къщата на София”. Представени са 16 многоцветни платна, които макар рисувани по време на карантината заради коронавируса, са запазили типичната за твореца ведрост. 

Цветовете им са ярки и свежи, а сюжетите – жизнеутвърждаващи, защото идеята на художника е, че пъстрият колорит е най-добрата ваксина за настроението. 

Откриването на експозицията беше съпроводено и с живото изкуство на Яхнаджиев – боди арт, което той този път демонстрира и пред многобройна публика в социалните мрежи – в продължение на три часа. Журналистката Магдалена Гигова, която колекционира картини на художника от повече от 25 години, също добави притежаваните от нея творби към настоящата авторска изложба. 

С артистичния си дух и уютното кафене насред цветна градина, културното средище се превръща и в място за отдих и срещи в сърцето на София. 

Запис от боди арт пърформанс с Иван Яхнаджиев /във Фейсбук.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Ивайло Балабанов (1945-2021)

Двуезична книга за Ивайло Балабанов ще отбележи 80 години от неговото рождение

"Българин" е заглавието на новата двуезична книга със творби на Ивайло Балабанов (1945-2021),  която се подготвя за печат в чест на 80-годишнината от рождението на незабравимия български поет. Отпечатването на книгата на два езика – български и..

публикувано на 21.04.25 в 09:25
Гоблен

Изложба представя гоблени с вълна и коприна от Фландрия и Франция от XVI-XVIII век

В Националната галерия - Квадрат 500 в София е представена за първи път уникална колекция от западноевропейски текстилни пана (гоблени). Експонатите са постъпили в колекцията през 1960-те от Българската народна банка за фондовете на неосъществената..

публикувано на 19.04.25 в 07:05
Снимка: Посолство на България в Загреб

В Загреб предстои изложба на българския художник Жорж Папазов

Предстоящата на 5 май 2025 г. в Загреб изложба на българския художник Георги /Жорж/ Папазов беше обсъдена на среща в посолството на България в Загреб между главният секретар на Хърватско-българското дружество и главен редактор на двуезичното..

публикувано на 16.04.25 в 20:16