Нищо не ни задържа в управлението, освен отговорността – каза в извънредно обръщение министър-председателят Бойко Борисов, излъчено от страницата му във „Фейсбук“.
Премиерът подчерта, че винаги е уважавал правото на протестиращите. „Няма протест, няма митинг или хора, които са искали да разговарят с нас и ние да не сме ги срещнали“ – посочи той.
„Вчера казах, че предстоят изключително тежки месеци и година за всички нас. Пандемията се развива със страшна сила в света и в България. Сякаш забравихме за нея, никой не спазва мерките. Защо тогава налагаме ограничения?", попита премиерът.
По думите му, президентът Румен Радев не е достатъчно чувствителен, когато към полицаите се хвърлят бомбички. "Използването на такъв език на омразата няма да доведе до нищо добро за държавата", категоричен беше Бойко Борисов.
„Нищо не ни задържа в управлението, освен отговорността за това, че ще „счупят“ държавата. Тези не могат да управляват! Доказали са го. С всяко тяхно влизане в управлението се затварят еврофондове. Всеки път! Дойдат ли БСП, веднага спират", каза премиерът Борисов.
Още акценти от изявлението на министър-председателя вижте ТУК.
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..
Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..