Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На плажен уикенд в Бургас

Снимка: БТА

Парти на плажа, мощен рев на мотори, състезание по лонгборд и музика на живо могат очакват в събота и неделя жителите и гостите на морския град. Плажният уикенд е част от програмата тематични уикенди, организирани от Община Бургас през цялото лято.

В програмата се отделя специално място за дневни и нощни партита на плажа, плажен тенис и други спортни занимания край морето, за винени дегустации и музика „на живо“. 

От 9:00 до 12:00 часа в събота са предвидени демонстрации на водните спасители на Северния плаж, до Моста.

Адреналин, студени напитки и мощни мотори ще предложи мотосъборът в парк "Росенец", в събота и неделя от 10.00 часа.

Не по-малко емоции обещава и състезанието по лонгборд. Участниците в него ще се спускат по „дяволското надолнище“ зад Летния театър на Бургас, като началото и в двата почивни дни се поставя в 10:00 часа.

Ако желаете да обогатите впечатленията си, през уикенда в Бургас можете да посетите и екзотичните експозиции на отровни змии „Snake house“ и „ЗА-РИБЯВАЩО“ - с най-красивите риби на планетата, както и тази на тропически пеперуди, информират от Община Бургас.

В Археологическия музей на града можете да се запознаете с находки, открити на плажните ивици по Южното Черноморие, а в Историческия музей – с документи, снимки и предмети, свързани с плажуването и курортния живот в Стария Бургас. 

Редакция: Красимир Мартинов



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Виненият туризъм в България има потенциал като този във Франция, Италия и Испания

Анелия Христова - сертифициран винен експерт и екскурзовод, член на Българската асоциация на винените професионалисти, заяви пред БТА необходимостта да се представят и показват повече местните български сортове . В тази връзка важна част от..

публикувано на 27.04.25 в 08:55

Белослав, където се ражда стъклото – традицията, музеят и живото изкуство

Единственият в България Музей на стъклото се намира в град Белослав, на брега на един от ръкавите на Варненското езеро. Именно на това място, през 1893 г., братя Мушалан поставят основите на българското стъкларство, създавайки първата стъкларска..

публикувано на 22.04.25 в 09:25

Атракционните пътувания с ретро влаковете на БДЖ са безспорен туристически хит

Пътешествията с парни локомотиви, които организира БДЖ по различни поводи и празници за любителите на старите влакове станаха традиция. Пуфтящият влак, който изпуска много пара и дим и неговата звучна свирка са вълнуващи както за децата, така и за..

публикувано на 14.04.25 в 11:30