Неустойчиво остава времето в западната половина от страната, според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
След проливния дъжд на 25 юли вечерта в София, екипите на общинската дирекция "Аварийна помощ и превенция" са реагирали на 36 сигнала за завирявания, паднали клони и дървета, съобщи пресцентърът на Столична община. Работата на терен и обходите продължават. Нивата на всички реки и язовире на територията на Столична община се следят.
В Северозападна България и в Пловдив също се изляха поройни дъждове, в някои райони паднаха и градушки. Прогноза за опасни явления има и за днес.
През следващите часове над западната половина от страната ще продължи да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевични бури, информира НИМХ. На отделни места валежите ще са интензивни и със значителни количества. През нощта срещу понеделник явленията ще затихват, облачността ще се разкъсва. Максималните температури ще бъдат между 29 и 34 градуса, по-ниски в северозападните райони - 23-26 градуса.
Междувременно, армията се включи в потушаването на пожара край старозагорското село Дълбоки, информира БГНЕС. Пожарът е избухнал на 25 юли в труднодостъпна местност над селото и бързо е обхванал гористия район. В потушаването му са се включили пожарникари, доброволци и служители на горското стопанство, а рано сутринта на помощ са им се притекли 24 военослужещи от Втора механизирана бригада. В следобедните часове, пожарът е овладян, молим се за дъжд - каза пред Радио Стара Загора кметът Бальо Иванов.
За голям пожар е край тополовградското село Светлина, съобщи кореспондентът на БНР в Хасково Дора Атанасова. Първоначално са се запалили сухи треви, след което пожарът се е разраснал и е обхванал около 300 декара борова гора. На място са били изпратени пет противопожарни екипа.Червен индекс за екстремална опасност от пожари е обявен в част от общините в област Хасково. Забранено е паленето на открит огън.
Съставили: Красимир Мартинов, Диана Цанкова
Най-разпространените в България имена през 2024 година са били Георги (140 818) и Мария (100 651). След тях се нареждат Иван и Иванка, а после - Димитър и Елена, показват данните на НСИ. При новородените през изминалата година най-популярно за..
В първия ни брой за 2025 г. слушайте: Новогодишно наричане от Бесарабия – за обичая „Поле-поле“ разказва етнографът Галина Манолова; За предизвикателството да издаваш български вестник зад граница и посланията, които той отправя –..
През 2024 година българите активно използвахме търсачката Google, за да се информираме по теми, отразяващи случващото се по света и у нас. Спортистите ни отново доказаха, че умеят да вдъхновяват и да предизвикват национална гордост. Затова спортът..
Година на политическа нестабилност и противопоставяния не толкова на идеи за излизане от дългогодишния властови ребус, в който се намира България, а на..
Часовникът на кукления театър е една от емблемите на град Стара Загора вече 48 години. Той е пуснат в действие през 1977 година и е единственият такъв..
В "България днес" на 7 януари ви срещаме доайена на българската общност в..