Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Управляващите настояха за диалог с протестиращите

Александър Ненков
Снимка: БГНЕС

Пред партийната централа на управляващата ГЕРБ, депутатът Александър Ненков призова протестиращите от "палатките да разберат, че това не е разумен начин за диалог". Според него, ситуацията с блокадите трябва да се решава без агресия, а протестиращите трябва да "излъчат някаква представителност". По думите му, не може малцинството да определя какво да става в държавата спрямо мнозинството, категоричен е политикът. ГЕРБ не са съгласни, че протестът е мирен. "Говорим за блокиране на двумилионен град, за магистрали, което не сме виждали никъде по света", каза той. Според Ненков, предсрочните избори сега, ще бъдат абдикация, а това кой да управлява - се решава на избори, предаде БТА.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вицепремиерът Зафиров: Не се очертава мрачен сценарий след приемане на еврото

Не се очертава мрачен сценарий след приемане на еврото, а бизнесът е готов за влизане в Еврозоната. Това стана ясно на проведената среща от вицепремиера и лидер на БСП Атанас Зафиров с работодатели преди публикуването на 4 юни на конвергентния..

публикувано на 03.06.25 в 17:09

"Странджанският билков чай" стана защитен продукт в ЕС

Европейската комисия официално вписа "Странджанския билков чай" в Регистъра на географските означения на Европейския съюз. От 3 юни 2025 г. на уникалния български чай му е предоставен статут на Защитено наименование за произход, съобщават от..

публикувано на 03.06.25 в 14:58

Николай Кандиларов за чая като преживяване, което създава общност

Нестабилното и непредвидимо време тази пролет с множество резки температурни амплитуди принуди столичани, наред с необичайно плътното за сезона облекло, да предпочетат топлите напитки. Така попаднахме на чайната на Николай Кандиларов, сгушена в една..

публикувано на 03.06.25 в 10:40