Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Управляващите настояха за диалог с протестиращите

Александър Ненков
Снимка: БГНЕС

Пред партийната централа на управляващата ГЕРБ, депутатът Александър Ненков призова протестиращите от "палатките да разберат, че това не е разумен начин за диалог". Според него, ситуацията с блокадите трябва да се решава без агресия, а протестиращите трябва да "излъчат някаква представителност". По думите му, не може малцинството да определя какво да става в държавата спрямо мнозинството, категоричен е политикът. ГЕРБ не са съгласни, че протестът е мирен. "Говорим за блокиране на двумилионен град, за магистрали, което не сме виждали никъде по света", каза той. Според Ненков, предсрочните избори сега, ще бъдат абдикация, а това кой да управлява - се решава на избори, предаде БТА.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пореден случай на жестокост над животно предизвика бурна гражданска реакция

Случай с прегазено от лекар куче в столичен квартал, предизвика вълна от обществено негодувание и организирането на протест в София, който ще се състои днес пред Военномедицинска академия – лечебното заведение, в което работи медикът. Междувременно от..

публикувано на 13.11.25 в 11:05

София е домакин на Глобалния форум на жените лидери - 2025

София е домакин на проведе петото издание на Глобалния форум на жените лидери. Организатор на събитието е Съветът на жените в бизнеса в България. Темата тази година – "Бързо и яростно променящ се свят. Жените "зад волана" – поставя жените в центъра..

публикувано на 13.11.25 в 07:10
Есен в Пловдив

Слънчев четвъртък, на места с мъгли

Четвъртък, 13 ноември, ще започне с ясно и почти тихо време, а в ранното утро на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност. През деня ще бъде слънчево, но в Дунавската равнина ще се..

публикувано на 12.11.25 в 19:05