Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Графити фестивал преобразява подлеза на Централната жп гара в София

Снимка: БТА

GRAFF EXPRESS пристига на Централната софийска гара, за да насити с цвят и послания градското пространство. В първото издание на арт фестивала осем български професионални графити артисти ще работят в подлеза на гарата по обща концептуална творба, интерпретираща подземното място като кръстопът на хора и съдби и столицата като гостоприемен мултикултурен град. 

Проектът ще изпрати посланието за толерантност във взаимоотношенията и съжителството, за да може чрез езика на изкуството София да се утвърди като град на толерантността. С него също така ще си отиде сивото усещане, защото съвременният стенопис има силата да вдъхва нов живот и красота, вярват организаторите на фестивала. 

Резултатът от творческото преобразяване на 300 кв. м. от подлеза, който свързва автогарата и метрото, ще бъде излъчен чрез live stream на 13 август.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Cambridge Day 2025 събира в София преподаватели по английски от страната и чужбина

Cambridge Day 2025 - едно от водещите събития за учители по английски език в Югоизточна Европа, се провежда днес в столичния хотел "Балкан".  За 19-а поредна година конференцията, организирана от издателството "Клет България", събира експерти и..

публикувано на 26.04.25 в 08:00

Стартира Black Sea Route - велотур от Констанца до Резово

Груповият велосипеден тур по туристическия маршрут "Черноморски път" Black Sea Route Epic 2025 стартира днес. Група от над 30 велосипедисти ще премине за десет дни по крайбрежните горски, полски, каменисти и песъчливи пътеки от центъра на най-големия..

публикувано на 26.04.25 в 07:00
Папа Франциск и Росен Желязков

Росен Желязков е начело на българската делегация на погребението на папа Франциск

Премиерът Росен Желязков оглавява българската делегация за участие в траурната церемония за погребението на папа Франциск днес в Рим, Италия, съобщиха от пресслужбата на кабинета. В състава на делегацията са още вицепремиерът и министър на транспорта и..

публикувано на 26.04.25 в 06:00