Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 28-ия ден от протестите символично беше погребана „диктатурата“

Снимка: БТА

И днес пространството между Президентството и Министерския съвет се изпълни от протестиращи с искане за оставка на правителството и на главния прокурор. В елемент от протеста тази вечер се превърна символичното погребение на „диктатурата“ в България, предадоха репортерите на БНР.

Към 21:00 часа демонстрантите тръгнаха на шествие към Орлов мост. Най-обсъжданата тема беше днешната конференция на ГЕРБ, на която премиерът Борисов заяви, че е готов да се оттегли от поста, но правителството да продължи да работи

Антиправителствени протести имаше и в други градове на страната.

В Пловдив протестиращи се заканиха да затворят части от четири главни булеварда утре.

За шести ден остава блокиран пътят от Стара Загора за Хасково и в посока магистрала „Тракия“.

Протестиращи в Ямбол за 25-а поредна вечер се събраха пред сградата на общината и настояха за оставките на правителството и главния прокурор.

Във Варна днес беше третият ден от издигането на палатковия лагер на кръстовището при общината. 

Още за протестите в страната – вижте от кореспондентите на БНР

Съставил: Красимир Мартинов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

63 малки и средни фирми ще получат средства за киберсигурност

63 български фирми ще получат финансова помощ по процедурата "Подкрепа за подобряване на киберсигурността в малките и средни предприятия в Република България", съобщиха от Министерството на електронното управление.  Финансирането ще е 100%..

публикувано на 01.10.25 в 15:13

Злато, сребро и два бронза за България от Балканската олимпиада по информатика

Българските гимназисти спечелиха 4 медала от 32-ата Балканска олимпиада по информатика, проведена в Удине, Италия. В конкуренцията на близо 50 ученици от 12 държави родните информатици се окичиха с един златен медал, едно сребърно и две бронзови..

публикувано на 01.10.25 в 14:47
Alexander Rashev delivers ITN’s declaration from the parliamentary podium.

Поискаха отчет за интеграцията на украинските бежанци и контрол

Участващата в управлението партия "Има такъв народ" настоя с декларация в парламента правителството да предприеме действия за реално интегриране на украинските бежанци в страната. Партията настоява полиция да засили своя контрол върху..

публикувано на 01.10.25 в 14:12