Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чужденците ще дегустират специално меню с традиционни български храни и вина

Национално българско меню с традиционни ястия и вина ще допълва представата на чужденците за България. Това каза новият министър на туризма Марияна Николова на среща с ректора на пловдивския Университет по хранителни технологии Пламен Моллов. Всеки от районите в страната ни ще бъде представен с характерните си храни и вино, за да подчертае своята уникалност. Според данните на министерството през последните години гурме туризмът у нас става все по-популярен.

Наред с идеите за утвърждаване на страната ни като кулинарна дестинация Марияна Николова съобщи и данни за сегашното положение в туристическия бранш. С 60% са намалели посещенията на чужди туристи от началото на годината заради Ковид епидемията. "Налице са над 70 хил. резервации на Черноморието ни на гости от Турция, Израел, Молдова и Беларус, но е нужно предприемането на мерки за пристигането им", подчерта министърът. Марияна Николова отправи и критики относно досегашния модел за развитието на българския туризъм. “Не може да се представяме като държава само с летен и зимен туризъм, ние трябва да се представяме като четирисезонна, целогодишна дестинация”, заяви тя.

Съставила Диана Цанкова




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Азиатски фестивал под надслов "Обединени в многообразието" в София

Южен парк II (зад музея "Земята и хората") в София посреща петото издание на Азиатския фестивал под надслов "Обединени в многообразието". Събитието, което ще се проведе от 10:00 до 22:00 ч., ще представи богатствата на азиатската..

публикувано на 14.06.25 в 08:15

МВнР с инструкции и препоръки към българите в Израел и Иран

Заради ескалацията на напрежението между Израел и Иран, от Министерството на външните работи (МВнР) публикуваха на интернет страницата си инструкции и препоръки към всички български граждани, намиращи се на територията на двете държави.  МВнР..

публикувано на 14.06.25 в 00:53

Израелски туристи удължиха престоя си у нас, заради отменените полети

Гражданите на Израел, които днес не успяха да се приберат, заради отменените полети от летищата във Варна и Бургас, остават в страната ни и удължават почивките си, информира Bgtourism.bg, позовавайки се на интервю с почетния консул на Израел в България..

публикувано на 14.06.25 в 00:19