Александрина, чието семейство е от Пазарджик, но живее в Нидерландия от 20 години, беше обявена за ученичка на 2020 година. Нейна снимка, заедно с класната й ръководителка, е поставена на множество билбордове из града, както и на сайта на нейното училище. Признанието идва заради високия й успех.
Александрина е от ромски произход. Момичето споделя, че дължи постиженията си на подкрепата на нейното семейство. Родителите й винаги са я насърчавали да учи и да се развива интелектуално – твърди отличничката. Усърдието й не остава незабелязано в чуждата държава и получава специално внимание.
„И аз бях много добър ученик, но нямах възможностите да продължа да уча в България“ – казва в интервю за Нова телевизия Янко Янков – бащата на Александрина. Неговите родители били бояджии и той наследява занаята. С това в момента се занимава и в Нидерландия.
През академичната 2025/2026 г. Нидерландия, Австрия, Германия, Италия и Испания са сред най-търсените държави за висше образование от българските кандидат-студенти. Това съобщи Николай Христанов, мениджър "Висше образование" във фирмата-организатор..
С тържествена церемония на 1 октомври в Силистра ще отбележат 85-ата годишнина от връщането на Южна Добруджа в пределите на България, предаде БТА. Представители на местната и централната власт и граждани ще поднесат цветя пред..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във Филипините се срещнаха на специална церемония и с феновете си, изпълнили площада пред храм-паметника "Св...
"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони..