Велико народно събрание може да бъде свикано през ноември, заяви за бТВ вицепремиерът Томислав Дончев. Той подчерта, че оставането на правителството на Бойко Борисов във властта оттук нататък е вреда, както и че оставката нищо няма да промени, защото “ще бъде същото, но с няколко различни нюанса”. Затова и правителството няма да се оттегли.
Томислав Дончев повтори вчерашните думи на премиера, че държавата се нуждае от рестарт, тъй като демокрацията е в криза. По думите му, предложените промени в конституцията са били обсъждани около седмица, а подготовката им е започнала преди пет години.
Според вицепремиера намаляването на броя на депутатите може да бъде направено само от ВНС.
“Не съм убеден, че наборната военна служба е това, от което имаме нужда”, коментира той предложението на ВМРО за промяна в основния закон.
В "България днес" на 13 март разговаряме за съдбата на "Слава", единствената запазена българска подводница, понастоящем музей, закотвен на един от ръкавите на Варненското езеро. Припомняме си делото на епископ Франческо Галони, създател..
В петък, 14 март , ще бъде предимно слънчево. По-значителна облачност ще има над Северозападна България и там следобед на места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа умерен, в районите северно от планините и Източна България временно силен и..
Мария Маринова от Варна стана носител на глобалната награда на Асоциацията на сертифицираните експерт счетоводители за най-висок успех на изпита “Данъчно облагане за напреднали”, съобщиха от организацията. “Надявам се, че постижението ми ще..
Българите пътуват все по-активно и отделят повече средства за пътешествия – както до близки, така и до далечни дестинации. През изминалата година са..
На 13 и 14 март 2025 г. в София ще се проведе конференцията "Фестивалът и градът", организирана от Българската фестивална асоциация (БФА) с международно..
В брой 42 на предаването слушайте: Кметът на Тараклия Вячеслав Лупов за очакванията си българските власти да сътрудничат по-активно в..