Проф. Костадин Ангелов определи като “грозна лъжа” твърденията в интернет, че може да се наложи повторно въвеждане на тежки ограничителни мерки заради епидемията от коронавирус.
“Нямаме намерение никога да затваряме държави и градове, както и да поставяме КПП-та на входовете и изходите на градовете”, заяви министърът, уточнявайки, че решенията му се мотивират от общодостъпни данни.
Той каза и че в момента Добрич е критична точка заради липсата на инфекционисти и “проблема с разделянето на потоците”. Министърът потвърди, че всички медици на първа линия ще получават по 1000 лева допълнително до края на годината. “Държавата разполага с ресурси и ако някъде се появи недостиг на лични предпазни средства или апаратура, те веднага ще бъдат осигурени”, каза още той.
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини от Балканите 22:07 – Българският образователен център във Вашингтон – малко кътче от Родината..
През нощта на места в централната и източната част от страната ще има краткотрайни превалявания от дъжд с гръмотевици. До сутринта валежите ще спрат. От запад облачността ще намалее. Ще духа умерен, а в Дунавската равнина и..
От днес до 24 август се провежда 15-ият Фестивал на фолклорната носия Жеравна - 2025, в местността Добромерица. Над 30 каба гайди ще дадат началото на събитието (20,00 ч.), което всяка година събира хиляди посетители, облечени в традиционни носии,..
Според статистиката на Изпълнителната агенция по горите в периода от 2010 до 2024 г. на територията на България са възникнали 7115 горски пожара,..
През нощта ще бъде предимно ясно със слаб вятър от южната четвърт. В петък през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Вятърът ще се обърне..
"За критично безводие по отношение на водите за питейно-битово снабдяване в момента не можем да говорим", заяви министърът на околната среда и водите..