Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Палатковите лагери оцеляха под проливния дъжд

Снимка: БГНЕС

Въпреки нощния порой, изсипал се над столицата, трите ключови кръстовища остават блокирани от палатките на протестиращите срещу властта. Часовете под водната стихия са преминали сравнително спокойно.

Дъждът принуди демонстрантите да си тръгнат снощи от традиционното шествие около 22,00 ч. – доста по-рано от обичайните им обиколки.

Рано тази сутрин няколко души вече пиеха кафе пред президентството и обясниха, че няма съществени поражения върху лагера им от дъжда. Не така стоят нещата на “Орлов мост”, където част от палатките са наводнени, а плакатите с исканията за оставки на правителството и на главния прокурор – унищожени. Хората обаче казаха, че “нито дъжд, нито сняг ще ги уплаши“ и ще продължат протеста, докато исканията им не бъдат удовлетворени.

Довечера хората ще се съберат за 39 път, за да изразят гражданската си позиция по площадите и улиците на своите градове.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Директорът на ГДПБЗН Александър Джартов

Всички пожари са локализирани, огънят в Пирин е овладян

Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", цитиран от БТА. Той добави, че в момента се..

публикувано на 31.07.25 в 17:06

Часът на Радио България - Брой 62

В брой 62 на предаването ви предлагаме: Интервю на Гергана Манчева с Елеонора Едрева - специализант по програмата "Фулбрайт", завърнала се от Америка у нас, за да изследва старите багрилни техники, а завръщането беше предшествано от срещи..

публикувано на 31.07.25 в 12:00
Пожарът бе на метри от село Плоски.

През нощта е спряно разрастването на пожарите в Пирин

Няма активни огнища на пожара в Пирин. През нощта екипи на пожарните служби и горски служители не са допуснали огънят да навлезе високо в планината и да засегне територии на Национален парк "Пирин".  Силният вятър разнася горските пожари в Пирин..

публикувано на 31.07.25 в 10:48