Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протестиращи блокираха правосъдното министерство

| обновено на 17.08.20 в 13:31
Снимка: БГНЕС

В 40-тия ден на антиправителствени протести в столицата протестиращи, начело с движението "БОЕЦ" окупираха сградата на Министерството на правосъдието. Те настояха за среща с министър Данаил Кирилов, за да му връчат оставката на кабинета, която той да подпише. След като не бяха допуснати да влязат в сградата, те блокираха централния вход на министерството с мотива,  че не желаят "новата конституция да бъде написана от мафията". 

Акцията от тази сутрин, която продължи около час, беше под наслов "Блокада-изненада-номер едно", а организаторите ѝ обявиха, че подобни блокади ще има на различни институции всеки ден.

Остават блокирани трите възлови кръстовища - Орлов мост, при Ректората и при площад "Независимост". Протестиращите в палатковия лагер на Орлов мост категорично заявиха, че няма да приемат проекта за нова конституция, предложен от ГЕРБ и премиера и отново настояха за оставката на кабинета. Според тях не може хората, срещу които протестират да изготвят промени в конституцията, за да, "бетонират своята власт за десетилетия напред", предаде репортер на БНР.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 14 август 2025 г.

В "България днес" на 14 август слушайте: 01:08 – Актуално от България и сънародниците по света 13:09 – Как и защо българското биопроизводство става все по-малко? 24:28 – За 26-ти път в Розовата долина се провежда Празникът на калоферската..

публикувано на 14.08.25 в 19:00

Очакват се слаби превалявания на южните райони на страната

През нощта , над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. По-значителна облачност ще има над южните райони и на отделни места там са възможни слаби превалявания. В петък , в повечето райони ще е предимно слънчево. В Югозападна..

публикувано на 14.08.25 в 18:00

Опасност от мъртви течения в Черно море

През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение крият рискове за живота, особено за невнимателните туристи.  На повечето плажни ивици флаговете..

публикувано на 14.08.25 в 13:00