Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антиправителствените протести продължават с блокади на институции

Снимка: БГНЕС

В 41-я ден на протести срещу правителството на Борисов трите  кръстовища в центъра на София – Орлов мост, пред СУ „Св. Климент Охридски“ и между Министерския съвет и Президентството продължават да бъдат затворени.

Протестиращи блокираха входа на ЦИК

От вчера протестиращите смениха тактиката и  внезапно блокират институции и министерства. Сутринта протестиращи и представители на движение „БОЕЦ” окупираха ЦИК, съобщи репортерът на програма „Хоризонт" Еленица Маринова. Демонстрантите обявиха, че искат да присъстват на заседанието на комисията и ако не бъдат допуснати в сградата няма да позволят на никого да влезе в нея. Заседанието на избирателната комисия започна в 10 часа, но протестиращите не бяха допуснати. Пред сградата на ул. „Дондуков" беше и бившият омбудсман Мая Манолова, която още вчера е заявила предварително намерението си да участва в заседанието на комисията.

Снимка: БТА
В палатковите лагери нощта е преминала нормално, без напрежение и провокации, с изключение на сблъсък между протестиращи и лек автомобил около 22 часа вечерта. Автомобилът се опитал да премине блокада на кръстовището при Румънското посолство, но е бил спрян от демонстрантите. Заради инцидента на телефон 112 е получен сигнал за семейство с две малки деца, станали жертва на нападение на  протестиращи на кръстовището на бул. „Ситняково“ в София. Заради проявената агресия към семейството са задържани трима души.

Снимки: БГНЕС, БТА, БНР


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще е облачно, но студът ще отслабва

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°, в източните райони до минус 8°. В София ще е около минус 3°. През деня ще се заоблачи и над Източна България и над по-голямата част от страната ще е облачно. До обяд слаб дъжд, примесен със..

публикувано на 12.02.25 в 18:15
Искра Михайлова

"Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата реактора за АЕЦ "Белене"

Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от най-напредналите проекти за ядрена централа в Европа и ние имаме възможността да бъдем сред първите държави,..

публикувано на 12.02.25 в 13:56

Германия депортира 7 бежанци в България

Германската провинция Северен Рейн-Вестфалия извърши първи чартърен полет за депортация на бежанци, съобщи bTV.  На полета е имало 7 млади мъже от Афганистан и Сирия. Те нямат криминални прояви. Депортацията е по силата на Дъблинското..

публикувано на 12.02.25 в 12:50