Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Цвета Караянчева: Предлаганите промени в конституцията са първа покана за разговор

Снимка: БГНЕС

"Във вторник ще започнат преговорите за събиране на подписи за внасяне на проекта за нова конституция", каза председателят на НС Цвета Караянчева в Златоград, където присъства на откриването на паметника на Момчил войвода.

На разговорите ще присъстват всички парламентарно представени групи, които са заявили желание да разговарят с ГЕРБ, а информация за резултатите ще има в края на седмицата, обяви тя.

По думите й, предлаганата промяна е "само една покана за разговор". Някой се опитва да каже, че едва ли не това ще бъде конституцията, окончателната, единствено и само на ГЕРБ, но това са абсолютно злонамерени говорители", добави Цвета Караянчева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще е горещо, над планините ще има облаци, но ще остане без валежи

В петък  минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи. Вятърът ще бъде от североизток, слаб, по Черноморието след..

публикувано на 07.08.25 в 18:35

Форум търси решения за съхранение на биоразнообразието в района на Атанасовско езеро

Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и културен потенциал", съобщиха организаторите от екипа на Българска фондация "Биоразнообразие", в..

публикувано на 07.08.25 в 15:53

Изложба на 20 артисти от Северна Македония гостува в София

На 7 август от 18:30 часа в галерията на Културно-информационния център на Северна Македония в София, ще бъде открита изложбата "Пространства на конюнкция". Експозицията на Национална галерия на Северна Македония е наречена "Картография на фрагмента..

публикувано на 07.08.25 в 11:29