Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Учебната година започва с прокурорски спецакции срещу наркодилърите

Снимка: БГНЕС

Със започването на учебната година в цялата страна ще бъдат проведени мащабни полицейски операции под ръководството на прокуратурата срещу разпространението на наркотици в районите на училищата. Причината е, че крайният получател на дрогата са предимно младите хора.

“Най-засегнатата част са учащите", твърди Валентин Вълков, окръжен прокурор на Ловеч. Той поясни, че операциите срещу държането, производството и разпространението на наркотици продължават и в момента.

Само в област Ловеч през последните два месеца са разкрити и унищожени три високотехнологични нарколаборатории, в които са се отглеждали големи количества канабис.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Протестите на младите лекари обединяват, а тези за еврото поляризират българите

86,4% от българите подкрепят протестите на младите лекари и медицинските специалисти за по-високо възнаграждение. На обратното становище са 7,3%. 5,8% не са запознати, а има и незначителен дял на затрудняващи се да отговорят. Това е практически..

публикувано на 03.07.25 в 17:56

Часът на Радио България - Брой 58

В брой 58 на предаването слушайте : Накъде след дипломирането – питаме зрелостниците от Българското неделно училище "Пейо Яворов" в репортаж на Даниела Големинова от Брюксел; Съвременните медии през погледа на журналиста Веселин Вачков,..

публикувано на 03.07.25 в 12:00

Нова зона за контрол на танкерите в Бургас заради замърсяване на въздуха

Властите в Бургас въвеждат 35-километрова зона за сигурност в акваторията на Бургаския залив, в която няма да се допускат танкери, изчакващи на рейд, съобщи БТА. Мярката е в отговор на нарастващото обществено недоволство заради случаи на задушливи..

публикувано на 03.07.25 в 09:37