20 милиона евро ще бъде участието на България в Инвестиционния фонд към инициативата „Три морета“, съобщи премиерът Бойко Борисов по време на днешното онлайн заседание на кабинета. Изявлението му бе качено на страницата на премиера във Facebook.
Инициативата „Три морета“ е политически проект на равнище държавни глави на 12 държави-членки на ЕС: Австрия, България, Естония, Латвия, Литва, Полша, Румъния, Словакия, Словения, Унгария, Хърватия и Чехия. Той се развива като платформа за регионално сътрудничество с фокус върху енергетиката, транспорта, комуникациите, информационните технологии и бизнеса, напомня правителствената пресслужба.
За национален координатор от българска страна на инициативата „Три морета“ е определена вицепремиерът Екатерина Захариева.
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания – интервю с преподавателя по български език Валентин Кожухаров; Животът на българите в Патагония е..
Изследователи от България и чужбина се събират в София за научната конференция "Терени и посоки". Форумът ще се проведе на 16 и 17 октомври в сградата на Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН, съобщават домакините...
По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..
Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма..
Българското национално радио за първи път е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии (Public Broadcasters..