Над 30 шатри, разположени в пешеходната част на бул. Витоша, представят новите заглавия на 100 издателства, в есенното изложение на книгата в София.
От 7 -ми до 13-ти септември, в специално обособен литературен кът, над 30 български автори ще представят книгите си. Там, на ъгъла на ул."Витоша" и "Парчевич" за любителите на книгата са предвидени и множество културни събития.
На 8 септември, в Международния ден на грамотността, Институтът за български език отново гостува на "Алея на книгата" с инициативата си "Написаното остава. Пиши правилно".
В същия ден е и Официалното откриване на Осмото издание на "Алея на книгата", което е отворено за посетители всеки ден от 10.00 до 20.00 часа.
"Литературните маршрути" са градски разходки, които съчетават по интересен и задълбочен начин литература и история, с преплитане на малко известни факти за български писатели и поети. Идеята е по този начин да се даде нова гледна точка към живота в..
По традиция 24 май - Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, се чества и в Рим, където делото на славянските първоучители получава благословението на папа Адриан. В..
Донвена Пандурски – български балетмайстор със завидна европейска кариера, завършва Държавното хореографско училище в София в края на 70-те години на ХХ век и постъпва в Софийската опера. Танцува и в трупата за модерен балет "Арабеск". През 1988 г...
Едно от заглавията, които ще бъдат част от репертоара на Народния театър през 2026 година вече е известно. Това е постановката "Физика на тъгата” ,..