Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Медали за българските ученици от Европейска олимпиада по информатика

Снимка: МОН

5 сребърни и 2 бронзови медала спечелиха българчетата на Европейската младежка олимпиада по информатика, която се проведе дистанционно между 1 и 6 септември. В надпреварата се включиха над 80 ученици от 27 държави, като всяка страна имаше възможност да участва с по два отбора. 

Домакин на тазгодишното издание на олимпиадата беше Грузия. Участието на българските отбори се осъществи от Шумен. Отличените български ученици са седмокласници, осмокласници и деветокласници от градовете Варна, София, Габрово, Шумен  и Плевен, съобщават репортерите на БНР.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

От 1 февруари ще можем да пазаруваме само в евро

След въвеждането на еврото в България от 1 януари 2026 г. заплатите, пенсиите, социалните помощи и обезщетения няма да променят стойността си, а просто ще преминат от левове в евро, преизчислени по официалния курс 1,95583 за едно евро. Това съобщи..

публикувано на 26.08.25 в 16:18

БАБХ обсъди с ЕК мерки за превенция на заболяванията по дребните преживни животни

По повод епизоотичната обстановка, свързана със заболяването шарка по овцете и козите, представители на Българската агенция по безопасност на храните разговаряха с европейски експерти от Генералната дирекция "Здравеопазване и безопасност на..

публикувано на 26.08.25 в 10:46

София отбелязва Международния ден на кучето с различни инициативи

По повод Международния ден на кучето в София са организирани различни събития, съобщи БТА. Например на летище "Васил Левски" – София в салон "Заминаващи пътници" на терминал 2 кучето терапевт Смайли и неговият водач Антония Рикова ще разкрият..

публикувано на 26.08.25 в 09:13