Организатори на протестите срещу правителството призовават за масово присъствие на планираната за 10 септември демонстрация пред бившия партиен дом на БКП в София, който сега се използва за нуждите на парламента. Демонстрацията ще премине под наслов второ „Велико народно въстание”. Организаторите се надяват то да премине спокойно и без насилие, ранени и арестувани, както се случи на първото „Велико народно въстание“ на 2 септември.
Без напрежение премина вчерашната 62-ра вечер на гражданското недоволство в столицата. Демонстрантите преминаха в традиционно шествие. Възловото кръстовище на Орлов мост бе блокирано за около 2 часа, съобщават репортерите на БНР.
Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..
Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..
В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..