Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жители на Русе блокираха Дунав мост

Снимка: Ася Пенчева

Жители на гр. Русе блокираха движението в близост до ГКПП Дунав мост на границата с Румъния. Освен исканията за оставка на премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев, те имат и екологически искания - срещу замърсяването на въздуха в града. Движението ще бъде блокирано до 20 ч., предупредиха протестиращите. За шофьорите са организирани обходни маршрути, съобщават репортерите на БНР

В София цял ден продължава обявеното за днес второ Велико народно въстание. Антиправителственият протест засега протича спокойно, но при засилени мерки за сигурност. 

Събират се и участниците в традиционния вечерен протест. 

Изследване на социологическата агенция „Тренд“ показа, че въпреки продължаващите над два месеца протести управляващата партия ГЕРБ се ползва с най-голяма подкрепа сред избирателите.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07
Тодор Чобанов

България очаква да й бъдат върнати над 2700 антики от чужбина

Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..

публикувано на 25.11.25 в 10:11

България излиза напред в международна класация за състоянието на цифровата среда

България заема 11-о място в световния индекс за тази година на компанията Surfshark - Digital Quality of Life 2025, при предходна 18-а позиция. Индексът има за цел да проучва и проследява цифровото благополучие на страните по пет признака: достъпност на..

публикувано на 25.11.25 в 07:00