Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Илияна Йотова: Експертен кабинет би се разминал с исканията на протестиращите

Снимка: БГНЕС

„Времето на варианта с експертен кабинет отдавна мина“. Това каза вицепрезидентът Илияна Йотова в интервю за БНТ по повод ситуацията в страната и продължаващите 66-ти ден антиправителствени протести. Според Йотова такъв кабинет би носил белега на задкулисието и би се разминал с исканията на хората

Диалогът в страната не може да се нормализира, докато не се мине през избори, смята вицепрезидентът. Гражданското недоволство, в което участват преди всичко млади хора, е срещу политическата система, която те не приемат. Това не е партиен или социален протест, а протест с искане за справедливост, подчерта Йотова. Тя посочи, че 62% от българските граждани, дори да не излизат по площадите, подкрепят протеста и тази цифра остава стабилна от началото на недоволството.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Иван Думиника

Монография за църковния живот на бесарабските българи представят в София

Монографията  "Църковният живот на българите в Бесарабия (1812–1918)" представят днес в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН в София. Нейният автор Иван Думиника е началник на Отдел  "Политики в областта на междуетническите..

публикувано на 28.10.25 в 07:25

Regional Defence Summit 2025 ще обсъди засилването на европейските отбранителни способности

В София днес ще се състои международна конференция на тема Regional Defence Summit 2025. В нея ще участват министри на отбраната, представители на Европейския съюз и НАТО, лидери от индустрията, инвеститори и иноватори със следващото поколение обещаващи..

публикувано на 28.10.25 в 07:10

Жълт код за силен вятър има в цялата страна без областите Кюстендил и Перник

Във вторник  минималните температури ще са от 3 до 8°, в София – 4°. През деня преди обяд облачността ще е значителна и на места от северозапад на югоизток ще превали дъжд. На повече места и по-големи количества ще са валежите в Югозападна България, а..

публикувано на 27.10.25 в 19:15