Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът налага вето върху промените в Изборния кодекс

Снимка: БТА

Манипулация на изборите и доразпределяне на порциите във властта стоят зад промените в Изборния кодекс, смята президентът Румен Радев, който присъства на литургията по случай Деня на София. Това е причината той да наложи вето над приетите в Народното събрание текстове. “Това е опит да се запази възможността изборите да бъдат манипулирани, а има и икономически измерения, защото решението на народните представители означава, че се обезсмисля финансирането на машините за гласуване”, коментира държавният глава.

По повод на принудителното извеждане на майките от инициативата "Системата ни убива" от сградата на парламента той заяви, че служителите на НСО са действали по указания на председателя на НС Цвета Караянчева и че проблемът за случилото се не е в службата.

"Дебатът за състоянието на демокрацията и върховенството на закона се води в Европейския парламент, а българските управляващи отричат съществуването на проблема", каза още президентът и отново поиска оставките на правителството и на главния прокурор.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Политиците поздравиха българите за националния празник

По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия Премиерът Росен Желязков поздрави българските..

публикувано на 06.09.25 в 11:27

България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия

Страната ни отбелязва днес 140-ата годишнина от Съединението на Княжество България с Източна Румелия. Център на тържествата е Пловдив, където на днешния ден през 1885 г. след влизането в града на Голямоконарската чета е свален генерал-губернаторът Гаврил..

публикувано на 06.09.25 в 10:10

Започва налагането на глоби за превишена скорост, регистрирана с тол камерите

От 00,00 ч. на 7 септември започва прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа. Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за..

публикувано на 06.09.25 в 07:00