Празник на виното и културното наследство "Августиада" започва днес на Античната улица в центъра на Стара Загора.
Акцент в тазгодишното издание на фестивала са виното и културата от Франция. Сред изложителите са представители на винопроизводството, хранителния бранш, хотелиерския и ресторантьорски бизнес, държавни институции и много други гости. Ценителите на виното и добрата храна могат да дегустират и оценят вината според своите предпочитания. Гроздовите еликсири, получили най-много гласове, ще бъдат отличени със "Знака на Августиада" - образ на монета от римско време с изображение на император Каракала. Традиционно в рамките на събитието ще се избере Царица на „Августиада“ като посланик на фестивала.
„Августиада“ продължава до 27 септември и е неизменна част от ежегодната програма за празника на града, който се чества на 5 октомври. Организатори са Търговско-промишлена палата - Стара Загора в партньорство с местната община.
Съставил: Гергана МанчеваВ сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..
Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..
Селското стопанство в България запазва стабилността си като осигурява заетост на 6% от населението и формира около 4% от БВП. Това показват актуални данни за състоянието на сектора, представени от министъра на земеделието Георги Тахов на..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..