Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

6,5% са новозаразените с COVID-19 при 3 302 теста

Снимка: БГНЕС

216 са новите случаи с коронавирус у нас при направени 3 302 PCR теста през последното денонощие, сочат данните на Единния информационен портал към 00:00 часа на 29 септември. 

За последното денонощие са починали 11 души, а 163 са се възстановили от коронавируса. В болници остават общо 780 пациенти, от тях 42 в интензивни отделения.

Най-много са новите случаи в Бургаска област – 64. Следва София-град – 30, Пловдив – 22, Стара Загора – 15. Потвърдените случаи при медицински лица са общо 1132 – 13 нови за последното денонощие.

Няма здравна криза с COVID-19 в България. Разработват се ясни и точни критерии за бройката на заболелите от COVID-19 по места. Нека не създаваме усещане у хората за страх и паника - това заяви за бТВ министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов. Не знам на какво се дължи слуха за затваряне на училища в края на октомври. Вариант за връщане на КПП-та също не се обсъжда, категоричен е министърът. 

През септември разпространението на вируса в България спадна до едно от най-ниските нива в ЕС. Това доведе до неглижиране на мерките. С идването на зимните месеци се очаква увеличаване на броя заразените, каза пред Нова телевизия директорът на Националния център по заразни болести проф. Тодор Кантарджиев. 25 болни на 100 хиляди души е границата, която е опасна и не трябва да бъде премината, добави той. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 59

В брой 59 на предаването слушайте : Генералният консул в Чикаго Светослав Станков: „Въпрос на време е да видим повече българи на ръководни позиции в САЩ“ Димитър Коков от Португалия поделя живота си между музиката, IT сектора и..

публикувано на 10.07.25 в 12:00
Джордже Янкович

Подгорица одобри Джордже Янкович за посланик на Черна Гора в България

Парламентарната комисия по международни отношения на Черна гора даде положително становище по предложението на правителството Джордже Янкович да бъде новият посланик в България, предаде агенция MINA, цитирана от БТА. Янкович каза, че Черна гора и..

публикувано на 10.07.25 в 09:58

Заради силния вятър има повишена опасност от пожари в страната

279 пожара са потушени в страната за последното денонощие, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Реагирано е на 377 сигнала. При пожарите няма загинали и пострадали. С преки материални щети са завършили 49 пожара,..

публикувано на 10.07.25 в 08:46