Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антиправителствените протести продължават с нови демонстрации

| обновено на 30.09.20 в 09:03
Снимка: БГНЕС

С искане за оставка на главния прокурор Иван Гешев, на Висшия съдебен съвет и с настояване за радикална съдебна реформа пред Съдебната палата в София тази вечер ще се съберат съмишленици на инициативата „Правосъдие за всеки“, информират репортерите на БНР.

Демонстрацията ще предхожда поредната вечер на антиправителствени протести. 

Спокойно и без инциденти премина снощната 83-та вечер на протест в столицата с искане на оставките на правителството и главния прокурор. Участниците проведоха традиционното си шествие от площад "Независимост" до Орлов мост и скандираха: „Оставка” и „Мутри, вън”.

В отговор на изявление на лидера на ДПС Мустафа Карадайъот „Отровното трио“, което е сред организаторите на протестите, заявиха, че протестиращите не припознават ДПС като опозиционна партия. 

Демонстрация се проведе и пред частна информационна агенция, която според протестиращите нарушава журналистическите стандарти и използва клевети по отношение на протестите срещу премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев. Те се обявиха в подкрепа на свободата на словото. За същото настояха и контрапротестиращи, защитаващи медията, с плакати "Долу ръцете от медиите". Контрапротестът призова за оставката на президента Румен Радев.

Българи, живеещи в Нидерландия, се канят да подкрепят от Хага обявеното за 3 октомври „Четвърто народно въстание“. „30 години преход стигат!  България се нуждае от нормално демократично управление. Хората искат нормални условия за развитие, а не задушаващ икономически корупционен похлупак. Корупцията унищожава страната бавно, но сигурно“, обявиха българите от Хага




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Започва въвеждането на системата ЕЕS по граничните пунктове на България

От 12 октомври 2025 г. започва поетапното въвеждане на Системата за влизане/излизане (EES) през граничните пунктове на България. Системата ще се прилага спрямо граждани на държави извън ЕС, които пътуват до европейски държави, използващи EES, с цел..

публикувано на 18.09.25 в 09:12

И чуждестранни съседи ще седнат на "Голямата маса" в София в събота

"Голямата маса: Една общност" е посланието на последното четвърто издание на инициативата за тази година, което ще се проведе в събота (20 септември). Сто и двайсет метровата трапеза ще бъде разпъната на столичната улица "Оборище" в отсечката..

публикувано на 18.09.25 в 07:00

Юбилейният 10-и "Капана фест" в Пловдив очаква своите гости

Юбилейното десето издание на "Капана фест" в Пловдив започва на 18 септември на моста над ул. "Гладстон", съобщават от екипа на фестивала. "Капана фест" е фестивал в сърцето на града, вдъхващ живот на забравено градско пространство в квартал..

публикувано на 18.09.25 в 06:45