Три събития, посветени на играта с метални топки – петанк, за пореден път събират през почивните дни почитатели и запалени играчи. Първите две са в София - приятелски турнир (3.10) и квалификации за Европейското първенство за ветерани(4.10), а третото – откриване на ново игрище за петанк в Самоков (4.10).
В България играта е популярна вече 20 години, като през 2015г. черноморският ни курорт Албена за първи път става домакин на Европейския шампионат за мъже по петанк, в който участват 34 страни.
Специфичният спорт, привлича привърженици сред всички възрасти и е любимо средство за разтоварване на хора с различни професии. Сред българските му почитатели, които можете да откриете на алеите зад Националната библиотека в София, ще срещнете и университетски преподаватели, спортисти, музиканти, журналисти, инженери, архитекти, които истински се забавляват и увличат в играта.
Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция. На пункта се извършва цялостна реконструкция и в сряда ще се..
Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника на моряка в Морската градина в..
Конкурс за есе на тема "140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия" обяви през Фейсбук Генералното консулство на България във Валенсия във връзка с предстоящия Ден на съединението – 6 септември. Конкурсът е..
Във вторник минималните температури ще са от 15 ° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на..
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България..
Промените в Закона за движение по пътищата са обнародвани днешния брой на Държавен вестник и влизат в сила след месец. Така от 5 септември тол..