Президентът Румен Радев днес ще бъде почетен гост на тържественото откриване на новата учебна година във Великотърновския университет “Св. Св. Кирил и Методий”. Церемонията ще започне в 11,00 ч. пред паметника на Светите братя в старопрестолния град, а след това държавният глава ще приветства студентите, преподавателите и представителите на академичната общност. Предвижда се също така президентът Румен Радев и ректорът проф. Христо Бонджолов да открият кабинет за интерактивно обучение и за работа на студенти в неравностойно положение.
Близо 4 хил. първокурсници – бакалаври, магистри и докторанти, ще се присъединят към голямото семейство на Великотърновския университет, съобщават от висшето училище.
Заради епидемията от коронавирус не всички студенти в България ще бъдат посрещнати с академично тържество. В много университети учебната година ще започне с дистанционно обучение, а в други като УНСС ще се редуват присъствени с неприсъствени лекции.
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..
Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..
България заема 11-о място в световния индекс за тази година на компанията Surfshark - Digital Quality of Life 2025, при предходна 18-а позиция. Индексът има за цел да проучва и проследява цифровото благополучие на страните по пет признака: достъпност на..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за..