Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НАП напомня: Плащания над 10 000 лева – само чрез превод

Снимка: архив

Според действащото законодателство плащанията на територията на България в размер от 10 000 лв. нагоре трябва се извършват само чрез превод или внасяне по платежна сметка. За това напомнят от Националната агенция за приходите.
 
Повод за напомнянето е анализ на агенцията, според който в периода от юни до август 2020 г. са извършени над 2600 плащания „в брой“ на стойност, равна или надвишаваща 10 000 лева. За такива нарушения глобите за физически лица са в размер на 25% от общия размер на плащането, а за юридическите лица – на 50%



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Природонаучният музей-Бургас отправя послание с изложба за опазването на Черно море

"Черно море – уникално и непознато" е името на изложбата, която Регионалният исторически музей-Бургас ще представи на днешния Международен ден на Черно море. С нея се цели да бъде насочено общественото внимание към богатството и уязвимостта на..

публикувано на 31.10.25 в 07:35

БАН почита народните будители с тържествена церемония и изложба

Българската академия на науките ще отбележи днес Деня на народните будители с тържествена церемония и изложба, съобщи БТА. Събитието ще бъде открито от председателя на академията чл.-кор. Евелина Славчева, а акад. Иван Гранитски ще произнесе слово на тема..

публикувано на 31.10.25 в 06:30

Слънчевата есен в страната продължава

В петък минималните температури ще са от 2 до 7° , по Черноморието до 10°, в котловините градусите ще се и под нулата, в София – около 2°. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла или ниска облачност. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..

публикувано на 30.10.25 в 18:25