Информационната система за контрол на медицинската експертиза ще бъде представена днес в Министерството на здравеопазването. Системата ще заработи от 15 октомври, като ще обслужва цялостния процес по освидетелстване/преосвидетелстване пред органите на медицинската експертиза. Всички направления за явяване пред трудово-експертна лекарска комисия (ТЕЛК) ще бъдат въвеждани и управлявани през електронната база данни. Така ще се гарантира проследимост и високо ниво на контрол на процесите по подаване и обработка на документи за освидетелстване и преосвидетелстване за нивото на трудоспособност на гражданите.
Системата ще поддържа електронен профил на всички лица, които са били или са обект на медицинската експертиза. Чрез нея гражданите ще могат да получават издадените от общопрактикуващите лекари направления за ТЕЛК. По електронен път ще се изпращат и различни уведомления между страните. В реално време всеки ще може да проследи напредъка по обработката на документите си на сайта на Електронната система за медицинска експертиза.

Вицепремиерите и министри на транспорта Гроздан Караджов и Александър Николоски подписаха в Гюешево Споразумение за начало на изграждане на жп тунел между България и Република Северна Македония. Съоръжението е част от транспортния коридор "Западни..
На 27 октомври в Брюксел се състоя първото заседание на Акцията CA-24150 "Ценности в турбулентни времена: навигиране в социалните промени и предизвикателства (VISTA)". Тя е част от програмата за Европейско сътрудничество в областта на науката и..
В брой 71 на предаването слушайте: Българските просветни средища на територията на САЩ и образованието, което те дават на децата на нашите сънародници – интервю с Меглена Любенова от Българския културно-образователен център "Св. Климент..
В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат..
Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха..