Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Карантината заради Covid-19 – 14 дни и без PCR тест

Снимка: Pixabay

Изолацията в домашни условия на положителните за Covid-19 граждани се преустановява автоматично след изтичане на 14 дни. Това означава, че вече не е необходимо получаването на отрицателен резултат от PCR тест за преустановяване на карантината. Това разпорежда заповед на здравния министър проф. Костадин Ангелов. 

Съгласно същата заповед, хоспитализираните с Covid-19 пациенти се изписват от болница след преценка на лекуващия лекар и при конкретни резултати от образни изследвания. Т. е. за изписване от болница също отпада изискването за отрицателен PCR тест.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 47

В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и православието като духовен мост между културите; 22-годишният Георги Грозев учи тромпет в Гент и прославя..

публикувано на 17.04.25 в 12:00

България подкрепя разширяването на ЕС според индивидуалния напредък на кандидатите

С премиера Росен Желязков обсъдихме плана на ЕС за нова стратегия за Черно море, която Еврокомисията ще представи скоро. Това съобщи комисарят по разширяването Марта Кос, която е на официална визита в София. "Черноморският регион е изключително важен за..

публикувано на 17.04.25 в 10:36
Слънчевият часовник, Варна

В четвъртък – затопляне, след това – заоблачаване и дъжд

В четвъртък , 17 април, ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони в западната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на изолирани места там ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще е от..

публикувано на 16.04.25 в 18:25