Възстановяване на директните полети между София и Тирана, насърчавана на сътрудничеството между пристанищата Дурас и Варна, както и по-нататъшната работа за изграждане на коридор номер 8, са сред основните фактори за развитието на туризма между двете балкански държави. Това е общото заключение, което направиха българският министър на туризма Марияна Николова и Гент Цакай, и.д. министър за Европа и външните работи на Република Албания, след подписването в София на Меморандум за сътрудничество в областта на туризма.
Министър Николова коментира, че е впечатлена от интереса на албанските граждани към нашата страна. Тя информира, че през 2019 г. над 36 хил. албански туристи са предпочели България като дестинация.
За българите Албания е една от най-интересните дестинации на Западните Балкани, като е отчетен ръст от 35% на българските туристически посещения там според последната годишна статистика, информира Министерството на туризма.
Партньорството в туризма предполага и сътрудничество в други области, изтъкна от своя страна албанският министър.

В полите на Пирин, сред лозя и стари каменни къщи, времето сякаш е натиснало спирачки. В петричкото село Капатово попадаме на необичайно място – Музей за ретро автомобили, където историята оживява на четири колела. Тук са представени над 60 стари коли..
В едно малко село, скрито в сърцето на Деветашкото плато, животът ври и кипи с енергия, която предизвиква възхита. Село Кърпачево се е превърнало в символ на това как хората, обединени от обща цел, могат да обърнат демографските тенденции и да съживят..
Туристическият сектор в България отбелязва ръстове в последните години, както в летния, така и в зимния сезон. По данни на ресорното министерство до началото на октомври българските граждани, посетили туристически дестинации в страната, са били 1 млн...
В полите на Пирин, сред лозя и стари каменни къщи, времето сякаш е натиснало спирачки. В петричкото село Капатово попадаме на необичайно място – Музей за..