Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

И след новата среща на Смесената комисия по историческите въпроси

Няма споразумение по българско-македонския спор за Гоце Делчев

Българо-македонската комисия по историческите въпроси не се договори за Гоце Делчев и при десетата си среща, съобщава БТА, позовавайки се на македонски медии.

След приключването на преговорите на 17 октомври в Скопие, съпредседателят на комисията от македонска страна Драги Георгиев заяви, че идентичността на Гоце Делчев остава главен проблем за постигането на какъвто и да е напредък. Съпредседателят от българска страна Ангел Димитров пък посочи, че не ние сме определили идентичността на Гоце Делчев, а самият Гоце Делчев.

Според Ангел Димитров днес е постигната "мъничка стъпка напред" в Смесената българо-македонска комисия по историческите въпроси.

Повече – вижте ТУК

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 62

В брой 62 на предаването ви предлагаме: Интервю на Гергана Манчева с Елеонора Едрева - специализант по програмата "Фулбрайт", завърнала се от Америка у нас, за да изследва старите багрилни техники, а завръщането беше предшествано от срещи..

публикувано на 31.07.25 в 12:00
Пожарът бе на метри от село Плоски.

През нощта е спряно разрастването на пожарите в Пирин

Няма активни огнища на пожара в Пирин. През нощта екипи на пожарните служби и горски служители не са допуснали огънят да навлезе високо в планината и да засегне територии на Национален парк "Пирин".  Силният вятър разнася горските пожари в Пирин..

публикувано на 31.07.25 в 10:48

Фестивал "Страхотна жена" в село Ветрен

Фестивал, възхваляващ женствеността във всичките ѝ нюанси, ще се състои от днес до неделя в силистренското село Ветрен. Името му "Страхотна жена" е дадено от българо-френската певица, цигуларка и актриса Емануела Калчева-Джайма , която е и организатор на..

публикувано на 31.07.25 в 07:10