За тази вечер е обявен 101-ви протест срещу управляващите в България. Той ще се проведе в центъра на София на обичайното място – пред сградата на президентството. Вчерашният стотен ден от антиправителствените протести в София, обявен като Пето Велико народно въстание, премина под проливен дъжд и известно напрежение между протестиращите и полицията.
Недоволните приканиха за оставка премиера Бойко Борисов и цялото правителство, главния прокурор Иван Гешев и генералния директор на БНТ Емил Кушлуков. За това съобщават репортерките ни Надежда Николова и Цветелина Стоянова.
Протестиращите получиха подкрепа на място от евродепутати от Хърватия и Нидерландия. Евродепутатката Рамона Стругариу се включи чрез видеовръзка. Тя обяви, че победата, постигната в Брюксел, е победа на всеки един от българите, който е бил през последните 100 дни по площадите. Напрежение възникна пред БНТ, след като десетки протестиращи се опитаха да нахлуят в сградата с намерение да участват в предаването за политически анализи „Панорама“ с водещ Бойко Василев. По сградата полетяха предмети и едно от стъклата на Националната телевизия беше счупено.
Гост в предаването през това време бе Арман Бабикян от „Отровното трио“ – инициатор на протестите.
"Да, това не е протестът на гладните, но е протестът на унизените и на онези, които не искат да живеят в миналия век. Това са хората, които искат икономика на знанието, искат морала на ЕС, а не просто еврофондовете му, искат правосъдието на ЕС, искат антикорупцията на ЕС", заяви в студиото на БНТ Бабикян.
Малко преди 23.00 ч. част от протестиращите се разотидоха, друга блокира за кратко кръстовището на Орлов мост и с това протестът приключи.
Във Велико Търново също се проведоха митинг и шествие. За кратко беше блокирано движението в центъра на града, съобщава кореспондентката ни Здравка Маслянкова.
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..
Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има..