Жители от столичния кватрал Горубляне се готвят да блокират днес в 16 ч. основната пътна артерия на столицата бул. „Цариградско шосе“, като част от протестите срещу корупцията в сегашното управление на страната. Това съобщи снощи на протеста Иван Димитров от инициативен комитет „Горубляне“.
Преди него, пред протестиращите в „Триъгълника на властта“ говори ирландският евродепутат Клеър Дейли, която призова за незабавната оставка на правителството и на главния прокурор Иван Гешев. Тя приветства събралото се множество уверена, че исканията им ще постигнат желания успех.
„Вие ще промените вашата държава – вие, обикновените граждани на България“ – подчерта тя. Евродепутатката е от дни в България за изясняване на конфликт с имот, чиито съсобственици са нейни сънародници. Тя посочи още, че България е „много красива страна, която е ужасяващо занемарена. Пътищата имат нужда от ремонт, земеделската земя стои необработена“, каза евродепутатката.
В края на протеста, който премина без инциденти, отново се проведе традиционното шествие до Орлов мост. За кратко имаше и блокада, която продължи малко повече от един час.
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж”, а фокусът на българското..
В понеделник минималните температури ще са между минус 15 и минус 10 °. По-високи ще са стойностите в Западна България. В София ще е около минус 4°. Сутринта край реките са възможни и мъгли. През деня ще е предимно слънчево. Температурите ще..
Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..