Арменците от общността във Варна организираха мирно автошествие в подкрепа на сънародниците си – жертва на конфликта в Нагорни Карабах, информира БНТ.
Десетки автомобили, украсени с арменски и български знамена, преминаха през целия град, за да спрат на площад "Генерал Антраник Озанян" в кв. Галата. Там представителите на арменската общност в България прочетоха официална декларация, с която настояват пред Европейския парламент за обективност и конкретни действия, които да спрат военния конфликт.
Благодарение на християнизацията, писмеността и езика, българският народ и България остават в паметта на Европа, дори когато българската държава изчезва за цели столетия от политическата карта на Стария континент, посочи вицепрезидентът Илияна Йотова...
Стачката в Българската национална телевизия се отлага , съобщи БТА. След поредица от срещи във вторник, ръководството на БНТ е заявило, че уважава правото на протест, но е изяснено, че той трябва да е съобразен със закона. Генералният директор Емил..
В сряда , 24 септември, минималните температури ще са от 8 до 14°, по Черноморското крайбрежие – между 14 и 18°, в София – 9°. В крайните източни райони преди обяд ще има ниска облачност, а в сутрешните часове на отделни места в низините и..
Старата българска столица Велико Търново е домакин на първия по рода си Национален био фест 2025 от 26 до 28 септември. Мащабното изложение на..
Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране..
В "България днес" на 26 септември 2025 г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи..