Държавният глава Румен Радев заминава на двудневно официално посещение в Естония (19 -20.10), по покана на естонския президент Керсти Калюлайд.
В първия ден от визитата си, президентът Радев ще участва в срещата на върха на Инициативата за регионално сътрудничество „Три морета“ в Талин, където ще приеме домакинството на инициативата от естонската страна. Създадена през 2015 г., проявата обединява 12 европейски държави, между Адриатическо, Балтийско и Черно море в сътрудничеството и постигане на устойчивост и икономически растеж.
Официалното посрещане на българския държавен глава Румен Радев и неговата съпруга Десислава Радева ще бъде на 20 октомври. В Талин те ще бъдат посрещнати с официална церемония от президента Керсти Калюлайд и нейния съпруг Георги-Рене Максимовски.
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност, преди обед на места в равнините ще има мъгла. Ще бъде почти тихо или със слаб вятър от..
Железопътният превоз на пътници в ЕС е нараснал с 5,8% през 2024 г., показват публикуваните днес данни на статистическата агенция Евростат. През миналата година с влакове са извършени 443 милиарда пътникокилометра, което е най-високото ниво,..
В навечерието на 1 ноември, Деня на народните будители, държавният глава Румен Радев удостои с Почетния знак на президента изявени личности с постижения в областта на музикалното и изобразителното изкуство, академичното дело и науката. На..
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в..
Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото..
София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя..