Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протестиращите срещу правителството не се отказват от активната си гражданска позиция

Снимка: БТА

Очаква се днес недоволните от управлението на Борисов да предприемат нови действия.

По време на поредния протест снощи, един от организаторите му, проф. Велислав Минеков поясни, че в момента се измислят нови варианти. Целта, според него, е не само Европа, а целият свят да разбере какво става в България.

Други протестиращи заявиха, че няма да се откажат от гражданската си позиция, дори ако трябва да протестират до редовните избори "Всеки един наш ден тук е един процент по-малко за Бойко", категорични са недоволните.

Поредната вечер на протеста премина спокойно и без инциденти. Към множеството на площад "Независимост" се присъединиха и част от живеещите в столичния квартал ,,Горубляне”.

Няколко часа по-рано, те бяха организирали друг протест, заради нерешени проблеми на квартала, в който живеят и блокираха входа на София към магистрала "Тракия".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 29 юли 2025 г.

01:25  Актуално от България и сънародниците по света 24:09  От петролния сектор предупреждават: Заради евродиректива ни чака ударен скок на горивата 37:29  Вила "Армира" – древен лукс и модерно изживяване 50:20  Отец Юлиян Ангелов от Берлин и..

публикувано на 29.07.25 в 19:00

Запазва се лятната прохлада, на места ще превали

В сряда  минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..

публикувано на 29.07.25 в 18:30

Българинът използва умерено изкуствения интелект

Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..

публикувано на 29.07.25 в 17:26