Демонстрация под надслов "Правосъдие без каскет" се проведе пред Съдебната палата в София с искане за оставката на главния прокурор, предаде БГНЕС. Присъстващите заявиха, че на 22 октомври сутринта ще подновят протеста си пред Висшия съдебен съвет, който ще обсъжда има ли основания за предсрочно освобождаване на обвинител номер едно.
След шествие в градския център акцията се присъедини и към антиправителствения протест, който повече от 3 месеца иска оставката на премиера, правителството и провеждането на предсрочни избори.
Освен традиционните искания, в акцент се превърна и поисканата от генералния директор на БНР - Андон Балтаков, оставка на министъра на културата – Боил Банов.
Подробности за протеста ТУК.Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция. На пункта се извършва цялостна реконструкция и в сряда ще се..
Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника на моряка в Морската градина в..
Конкурс за есе на тема "140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия" обяви през Фейсбук Генералното консулство на България във Валенсия във връзка с предстоящия Ден на съединението – 6 септември. Конкурсът е..
Във вторник минималните температури ще са от 15 ° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на..
Промените в Закона за движение по пътищата са обнародвани днешния брой на Държавен вестник и влизат в сила след месец. Така от 5 септември тол..
През 2025 г. се навършват 80 години от атомната бомбардировка над японския град Хирошима. По традиция, в знак на съпричастност към жертвите на атаката,..