Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстои 109-а вечер на антиправителствен протест

Снимка: БГНЕС

Протестиращите, искащи оставките на правителството и на главния прокурор, днес ще се съберат за 109-и пореден ден при сградите на властта. Снощи демонстрацията им премина под надслов „Нас не ни е страх“.

Натискът, който оказва протеста, все пак дава някакви резултати – заяви за БНР един от протестиращите, а друг добави: „Аз съм тук, защото много ме е срам от ставащото в държавата. Само оставката на правителството и на главния прокурор няма да свършат работа – необходима е цялостна промяна на статуквото.“

Както винаги демонстрантите се отправиха на шествие по бул. „Цар Освободител” и спряха движението на „Орлов мост“. Протестната им акция премина спокойно. Въпреки по-малкия брой участници, гражданите казаха, че постоянните демонстрации трябва да продължат.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На 6 август до 16 ч. ще е затворен граничния пункт при Станке Лисичково

Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция.  На пункта се извършва цялостна реконструкция  и в сряда ще се..

публикувано на 06.08.25 в 08:51
Паметникът на моряка в Морската градина в Бургас

С духова музика в Бургас отбелязват 146 години от създаването на Военноморските сили

Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника на моряка в Морската градина в..

публикувано на 06.08.25 в 07:45
Снимка: Генерално консулство на България във Валенсия

Конкурс за есе за Съединението обяви Генералното ни консулство във Валенсия

Конкурс за есе на тема "140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия" обяви през Фейсбук Генералното консулство на България във Валенсия във връзка с предстоящия Ден на съединението – 6 септември. Конкурсът е..

публикувано на 06.08.25 в 07:35