Първата интерактивна галерия с творчество на хора, страдащи от анорексия, булимия, хиперфагия и други хранителни разстройства е вече онлайн.
Основателите на платформата са си поставили за задача да повишат информираността в обществото за този вид душевни страдания с помощта на приятелски разговор и разбиране, а не със заклеймяване и назидание.
Това е поредния проект на екипа психолози и психотерапевти, които работятв благотворителна програма за превенция на хранителните разстройства сред ученици от 12 до 18 години - "Живот на килограм".
Посетителят на новосъздадената платформа ще научи за основните психологически аспекти, които могат да отключат проблеми с храненето. В края на всеки раздел има и психологически задачи за себепознание, с чиято помощ всеки може да предизвика себе си.
Във виртуалната разходка из платформата Любомира Манчева, психотерапевт и автор на идеята за интерактивната галерия, акцентира върху терапевтичната сила на творчеството.
Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..
Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..