По повод трагичния атентат в Ница, министърът на външните работи Екатерина Захариева поднесе съболезнования на френския си колега Жан-Ив Льо Дриан. В телеграмата си тя изказа съпричастността си към Франция, осъждайки бруталния терор над мирни граждани.
При поредния терористичен атентат, извършен сутринта в църквата "Нотр Дам" в Ница, трима души бяха убити с нож от ислямист.
"Този акт на омраза, отнел живота на невинни хора, е посегателство върху нашите споделени ценности и граждански свободи - написа Захариева и подчерта: - Наш общ дълг е да защитим върховните човешки ценности - свобода, достойнство и справедливост“.
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..
С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..
В Деня на народните будители Администрацията на президента ще отвори врати за граждани. Днес от 10,30 ч. пред сградата на президентската институция ще се проведе церемония по издигане на националния флаг на България. Президентът..
София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя..
България ще участва в престижния песенен конкурс "Евровизия", който през 2026 г. ще отбележи своето 70-о издание. Завръщането е част от стремежа на..
Съюзът на артистите в България изразява категорична подкрепа към музикантите от Симфоничния оркестър на Българското национално радио по искането им за..