За последните 24 часа в страната са регистрирани 2689 нови случаи на коронавирус, което е със 71 по-малко от последния пик на заразата, показва справка в Единния информационен портал за коронавируса.
Повече са направените тестове за денонощието спрямо предходните 24 часа - 11 376 срещу 9 946. Делът на положителните тестове спада от 27,7 на 23,6%.
28 са починалите за денонощието, а общият им брой от началото на пандемията е 1225.
От 2376 хоспитализирани, 167 са настанени в интензивни отделения. От началото на пандемията потвърдените случаи са 48 150, от тях 27 230 са активни. Рекорден е броят на излекуваните за денонощието 536 души.
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна отбрана IRIS-T и гаубици CAESAR. Министерството на отбраната е заявило и е получило одобрение още..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много по-бърз и функционален, казва докторантът Иво Михов от Центъра за квантови технологии на..
Дискусия за ролята на културата като средство за противодействие на насилието и младежката агресия организират "Гьоте институт"- България и Сдружение "Фабрика за идеи" от 16:00 г. до 18:00 ч. в "Гьоте институт" в София. Отворената дискусия с вход..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на..
На 24 февруари "България днес" е изпъстрена със събития и прояви общностите на сънародниците ни зад граница. Ще започнем с темата за свободата и бъдещето,..