На Общо събрание днес, в БНР, генералният директор на медията Андон Балтаков обяви, че ще оттегли оставката си, депозирана в Съвета за електронни медии. На 21 октомври т.г. Балтаков заяви, че подава оставка заради липсата на управленска воля за промяна в нормативната уредба, която да гарантира независимо и напълно свободно от политически вмешателства обществено радио.
Ден преди на напусне окончателно медията, Балтаков свика общо събрание, на което отчете деветте месеца от своя мандат и аргументира решението си да подаде оставка. В хода на последвалата дискусия обаче, генералният директор заяви, че колегите в БНР са го мотивирали с подкрепата си и той ще оттегли оставката си. Заедно ще продължат битката за превръщането на БНР в обществено радио.
Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..
Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..
В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..