От 9 до 13 ноември Министерството на образованието и науката организира инициативата "Дни на отворените врати в предприятията в България".
Целта на инициативата, която е в рамките на петата Европейска седмица на професионалните умения, е да се популяризира и повиши привлекателността на професионалното образование сред младите хора, както и дуалното обучение.
Цели се да се подкрепи също партньорството между бизнеса и професионалните гимназии, а бъдещите гимназисти да се ориентират и запознаят с бъдещата си професия. Поради сложната епидемиологична ситуация, събитията ще бъдат организирани в електронна среда (уебинари, онлайн кариерни форуми, Фейсбук или други онлайн мероприятия).
Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото нехайство разпалиха стотици пожари из цялата ни страна. Втора седмица пожарникари, доброволци и военни..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със сухите и горещи лета. Наскоро Националната асоциация на тютюнопроизводителите-2010 в България,..
България се появи в класация на италианското издание Il Messaggero, което препоръчва 10 от най-достъпните и нискобюджетни морски дестинации на Стария континент . "Европа е идеалното място за откриване на крайбрежни дестинации, които съчетават..
България се появи в класация на италианското издание Il Messaggero, което препоръчва 10 от най-достъпните и нискобюджетни морски дестинации на Стария..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със..
Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото..