Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БЛС: „Самолечението е опасно“

Снимка: БГНЕС

Протоколите, публикувани в научните издания, са предназначени за квалифицирани медицински лица. Те съобразяват индивидуалното състояние на пациента и не могат да служат за самолечение, посочиха от Българския лекарски съюз /БЛС/ в призив да спре опасното самолечение на Covid-19.

От БЛС реагираха срещу зачестилите публикации в социалните мрежи и сайтове, написани от лекари или представящи се за такива, съдържащи различни терапевтични схеми за домашно лечение на коронавируса. Самолечението е изключително опасно! Част от медикаментите, които се тиражират, могат да доведат до свръх натрупване в организма. Други от препоръчваните лекарства, могат да причинят внезапно и остро кървене в организма, се казва в призива.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Магдалена Стоянова

Рисунка на българско момиче е отличена в световен конкурс за здраве и изкуство

Седемгодишната Магдалена Стоянова от плевенската арт школа "Колорит" получи златен медал и отличие от Международния конкурс за детска рисунка "Здраве 2025". Церемонията по награждаването се състоя в Сао Пауло, Бразилия, в рамките на единадесетото издание..

публикувано на 10.11.25 в 10:05
Бял бряст

Две вековни дървета на 200 години бяха обявени за защитени

Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха от ведомството. Едното е от вида бял бряст (Ulmus laevis) с обиколка на стъблото 4,00 м и..

публикувано на 09.11.25 в 08:10
Археологическият резерват Деултум-Дебелт

Честваме 1160 години от покръстването на българския народ

В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат отбелязани 1160 години от покръстването на българския народ. На събитието ще присъстват..

публикувано на 08.11.25 в 08:04