Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Напитката на любовта и боговете очаква ценители на фестивал в Пловдив

Снимка: архив

В рамките на три дни /13-15 ноември/ фестивалът „Дефиле на младото вино“ превръща най-стария жив град в Европа – Пловдив, в притегателен център за ценителите на напитката на любовта и боговете – виното. 

От своето първо издание през 2009 г, празникът позволява на всички посетители да преоткрият красотата на архитектурно-историческия резерват Старинен Пловдив

Освен за да се запознаете с историята и вкусовите качества на български вина от различни райони на страната, ще имате възможност да  прекарате няколко специални часа в компанията на близки и приятели и да опитате специалитети, подходящи за консумация с чаша в ръка.

Началото на фестивала поставя „Дионисиево шествие“, съпровождано от ансамбъл „Тракия“ до Стария град, където бог Дионис отваря първата бъчва младо вино на винарската изба, спечелила златен медал от предходното издание. Събитието e част от Годишната програма за развитие на туризма на община Пловдив за 2020 г.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България предлага на Qatar Airways да пусне чартърни полети Варна-Доха

Министърът на туризма Евтим Милошев проведе поредица срещи на високо ниво с министрите на туризма от Саудитска Арабия, Катар, Бахрейн и генералния секретар на ресорния съвет на Кувейт, в рамките на световното туристическо изложение WTM в Лондон...

обновено на 07.11.24 в 13:12

Красивото село Ковачевица, което не се променя

Със своите стари къщи с тиклени покриви, стръмните улички, които се вият нагоре в планината и каменните дувари, пазещи вековни тайни, Ковачевица е едно от най-красивите и романтични български села. Няма посетител, който да не ахне пред чара на..

публикувано на 30.10.24 в 09:50
 Църквата

Бял бор на повече от 500 години пазят жителите на родопското село Пчеларово

В скътаното сред склоновете на Източните Родопи село Пчеларово разказват предание, че в района виреели вековни дъбови гори и орехови дървета, в чийто хралупи се въдели диви пчели. Пчеларството е отколешен поминък на хората, за което говори и самото..

публикувано на 20.10.24 в 09:05